Zvezda obukla novi dres i pobijedila 4:0! Pojačanja blistala na Marakani!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ubjedljiva pobjeda šampiona Srbije u prvom meču nove sezone.

Zvezda pobijedila Radnički Niš 4:0 na startu nove sezone Superlige Izvor: Profimedia

Fudbaleri Crvene zvezde su trijumfalno krenuli u odbranu titule!

Na svom terenu aktuelni šampion je savladao Radnički iz Niša (4:0), a posebno su se istakli novi igrači u timu Dejana Stankovića. Među strijelcima su bila obojica fudbalera koj isu ovog ljeta označeni kao velika pojačanja crveno-bijelih.

Ali, da krenemo redom. Počelo je pogotkom Aleksandra Kataija sa bijele tačke već u trećem minutu meča, nakon što je sudija Mitić dosudio penal. Toj situaciji prethodio je slobodan udarac koji je izveo upravo Katai, ali i strašan volej Bukarija koji je odbitak iz prve sproveo u mrežu. Ipak, gol nije priznat, pa je Katai sa bijele tačke morao da donese prednost.

Uslijedilo je nekoliko minuta fantastičnog tempa i velikih prilika na obje strane. Tokom čitavog prvog dijela susreta isticali su se golmani Drobnjak i Borjan, a imali su i saradnike. Gostima je pomagala prečka, domaćem timu stativa, a rezultat se menjao tek kada je Kagva "zaboravljen" u kaznenom prostoru.

Ivanić ga je sjajno našao, a Zambijac je idealno šutirao i pogodio gol Nišlija. Samo šest minuta kasnije Ivanić je ponovo bio u jednoj od glavnih uloga, a odbitak nakon njegovog šuta Pavkov je sproveo u mrežu gostiju. Bio je to rezultat poluvremena, ali i signal da je Zvezda završila posao u prvom kolu Superlige.

Uslijedilo je mnogo opuštenije drugo poluvrijeme, tokom kojeg je stvoreno daleko manje šansi. Već u prvom minutu nastavka Bukari je pogodio za konačnih 4:0 i dodatno smirio tempo meča koji je bio odlučen!