JSL: Inđija do spasa u 90. minutu!

Spartak vodio na poluvremenu, ali je Inđija golom u 90. minutu uspjela da osvoji tri zlata vrijedna boda u borbi za opstanak - 2:1.

JSL: Inđija do spasa u 90. minutu! Izvor: MONDO

Iz dvojke u keca...

Fudbaleri Inđije gubili su na poluvremenu posljednje utakmice 26. kola Jelen Superlige protiv Spartaka Zlatibor vode, ali su u drugih 45 minuta uspjeli u potpunosti da preokrenu rezultat.

Pogotkom u prvom minutu nadoknade, zeleno-bijeli su došli do tri zlata vrijedna boda u borbi za opstanak - 2:1 (0:1).

Bila je to treća uzastopna pobjeda pulena Sima Krunića, poslije serije od 11 mečeva bez pobjede, od čega su deset bili porazi. S obzirom da su u ovom kolu pobijedili i Hajduk iz Kule i Metalac iz Gornjeg Milanovca, fudbaleri Inđije ušli su u zaostalu utakmicu na poziciji koja vodi u Prvu ligu Srbije dogodine, ali su se na volšeban način izvukli iz neprijatne situacije, pa su preskočili i Kuljane i Milanovčane.

Zanimljvo, za pet dana, u nedelju, Metalac dočekuje Inđiju u direktnom okršaju za goli superligaški život.

Inđija je za protivnika imala rezultata rasterećenu ekipu iz Subotice, koja je vidno posustala od kada je postalo nerealno da se prestigne Rad na četvrtoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ovo je bio četvrti poraz ekipe Ljubomira Ristovskog u posljednjih šest kola, uz jedan remi.

Dakle, od 18 mogućih bodova u tom periodu, "golubovi" su kljucnuli svega četiri, a na renoviranom stadionu u Inđiji su poveli iako su igrali bez standardnih Marka Mirića, Nemanje Nikolića, Lazara Veselinovića, Siniše Stevanovića...

U prvom susretu dva vojvođanska kluba, koji su gotovo paralelno putovali od trećeligaških do superligaških terena, završen je pobjedom Spartaka u Subotici od 5:2, poluvrijeme 5:1.

Inđija je u prošlom kolu pobijedila Čukarički golom u 90. minutu (1:2), a prije toga zeleno-bijeli su bili bolji od Borca iz Čačka na svom terenu (2:0). Iz lige, uz već prežaljeni Čukarički, ispašće i pretposljednji tim.

KO S KIM DO KRAJA

INĐIJA (23): Metalac Gornji Milanovac, Vojvodina, Sloboda Point Sevojno, Smederevo.

METALAC (22): Inđija, Sloboda point Sevojno, Partizan, Hajduk Kula.

HAJDUK (21): BSK Borča, Javor Ivanjica, Čukarički, Metalac Gornji Milanovac.

*napomena: tamnim slovima označena su gostovanja.