Barselona odbranila tron!

Katalonci u gostima remizirali sa Levanteom (1:1) i dva kola prije kraja obezbijedili treću uzastopnu titulu prvaka Španije, sve pod Gvardiolom.

Barselona odbranila tron! Izvor: MONDO

Barseloni je ovo druga po dužini serija trijumfa u Primeri, pošto je od 1991. do 1994. vezala četiri titule.

Najveći rival, Real Madrid, u dva navrata je osvajao po pet titula zaredom (1961-65 i 1975-80), a i dalje ubjedljivo vodi u ukupnom bilansu - 31:21!

Barsa je u srijedu lagano odigrala 1:1 sa Levanteom, ne želeći da juri pobjedu, što je dobro došlo i domaćinu, koji se bori za opstanak u ligi.

Sejdu Keita bio je strijelac vodećeg pogotka, glavom na asistenciju Ćavija, ali je četiri minuta prije kraja prvog poluvremena izjednačio Felipe Kajsedo.

Katalonci su remijem stekli šest bodova prednosti nad Realom, što im uz bolji skor u međusobnim utakmicama (5:0, 1:1) daje mogućnost da bez posljedica izgube preostale utakmice - sa Deportivom kod kuće, odnosno sa Malagom u gostima.

Đozep Gvardiola suprotstavio je Levanteu jak, ali ne i najjači sastav, pošto je na klupi ostavio Pedra i Andresa Inijestu, koji je pored titule proslavio 27. rođendan. U startnoj postavi našao se zato oporavljeni Erik Abidal.

Sa osvojena 92 boda, ova ekipa ne može da nadmaši učinak prošlogodišnjih šampiona (99, imali 18 pobjeda i jedan remi na Nou Kampu), ali je zato uspješnija od Barse koja je 2009. trijumfovala sa "samo" 87 bodova.

Almeriji, koja je odavno izgubila nadu u opstanak, pridružio se Erkules.

Tim srpskog stručnjaka Miroslava Đukića nije uspio da pobijedi Majorku uprkos vođstvu od 2:0, a u preostala dva kola mu ni svih šest bodova ne bi bilo dovoljno da se spasi, pošto Hetafe na 17. poziciji ima bolji međusobni skor (3:0, 0:0).