Inter ne da Kup!

"Nerazuri" na svom stadionu odbranili minimalnu prednost sa Olimpika - 1:1 protiv Rome u revanš susretu polufinala. Za trofej protiv Palerma 29. maja.

Inter ne da Kup! Izvor: MONDO

Fudbaleri Intera zasluženo su se plasirali u finale Kupa Italije, u kojem će imati šansu da odbrane makar jedan od tri trofeja, osvojena prošle sezone sa Žozeom Murinjom.

Gol Dejana Stankovića u Rimu pokazao se odlučujućim, pošto su Inter i Roma na stadionu Đuzepe Meaca odigrali 1:1 (0:0) u revanšu.

Samjuel Eto je majstorski plasiranim udarcem iskosa donio vođstvo domaćima u 58. minutu, a glavom poravnao Marko Borijelo na centaršut Perote u 84. minutu.

"Vučica" je imala još sedam-osam minuta na raspolaganju da postigne još jedan pogodak i prođe dalje na osnovu više datih golova u gostima, ali nije stvorila više nijednu priliku. Čak je Inter mogao da dobije penal poslije starta Žuana na Dijegu Militu...

Drugi finalista postao je Palermo, koji je u dvomeču sa Milanom (2:2, 2:1) spriječio okršaj gradskih rivala u borbi za Kup.