Mitra ne može da čuva ni polufinalista Lige šampiona: Bili su najveće čudo Evrope, a Srbin im je dao gol!

Aleksandar Mitrović je ponovo postigao gol za Fulam, čak četvrti na pripremama.

Aleksandar-Mitrovic-dao-gol-Viljarealu Izvor: Profimedia

Fudbaleri Fulama nastavili su sa pripremama za sezonu u Premijer ligi, a Aleksandar Mitrović nastavlja sa sjajnom golgeterskom formom. Startni napadač tima iz Londona zatresao je mrežu rivala i na generalnoj probi - protiv Viljareala.

Srpski napadač je u 86. minutu iskosrio centaršut novajlije Kevina Mbabua i loptu sproveo u mrežu gostiju iz Španije za konačnih 1:1 na ovom prijateljskom susretu. Prije srpskog napadača gol je postigao Dani Pareho, koji je u 34. minutu doveo Viljareal u prednost.

Mitroviću je ovo bio četvrti gol tokom ljetnjih priprema Fulama, a čitava njegova ekipa ukupno je pet puta tresla mreže rivala. Počelo je ubjedljivim porazom protiv Benfike (5:1) kada je Aleksandar postigao utmešni pogodak, zatim je u trijumfu nad Eštorilom uz dva njegova gola pogodio i Palinja, a sada je samo Mitar tresao mrežu prošlosezonskog najvećeg iznenađenja u Evropi.

Ekipa Viljareala je impresivnim partijama u Ligi šampiona oduševila čitav svijet, ali ni oni danas nisu mogli da zaustave Aleksandra Mitrovića. Najbolji igrač Čempionšipa za prethodnu sezonu pokazao je da je spreman za Premijer ligu, u kojoj će primarni cilj njegovog tima biti opstanak u engleskoj eliti.