Vlahović promijenio broj i odmah zabio! Dušan dva puta tresao mrežu sa Juventusovom devetkom - i to u prvoj utakmici!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Poslije Luke Jovića, i Dušan Vlahović dao gol u prvom kolu Serije A! Sjajan početak srpskih golgetera.

Serija A Juventus Sasuolo Dušan Vlahović pogodio Izvor: Profimedia

Srpski centarfor Dušan Vlahović odlično je počeo sezonu u dresu Juventusa – dao je dva gola na prvoj utakmici! On je bio strijelac protiv Sasuola u 45. minutu, kada je izveo jedanaesterac i zatresao mrežu gostiju u Torinu. Prethodno je gol za vođstvo "Stare dame" 1:0 postigao Anhel Di Marija u 26. minutu.

Već na startu drugo poluvremena Vlahović je postigao svoj drugi gol za 3:0 nakon asistencije upravo Di Marije.

Vlahović je tako sjajno krenuo u sezonu, kao i njegov "nasljednik" u dresu Fiorentine Luka Jović, koji je bio strijelac u subotnjem trijumfu protiv Kremonezea, na svom dramatičnom debiju u Seriji A.

U ponedjeljak uveče Dušan je odgovorio Luki na taj gol i takođe pogodio, a najnoviji Srbin u Juventusu Filip Kostić bio je među rezervama od početka meča. Za razliku od dosadašnjih golova za Juve, Vlahović je ovaj postigao sa "devetkom" na leđima, koja je prošle sezone bila zauzeta pa je nosio "sedmicu".

Taj broj prije njega nosili su legendarni napadači Gonzalo Iguain, Mirko Vučinić, Filipo Inzagi, Đanluka Vijali, Zlatan Ibrahimović, Paolo Rosi... Kao i bivši napadač Partizana i Vlahovićev saigrač iz Humske, Valeri Božinov.

Izvor: Profimedia

Vlahović je protiv Sasuola dao gol iz penala tako što je šutnuo po sredini, a kapiten tima Leonardo Bonući bio je prvi koji mu je pritrčao i čestitao. Dušan je došao u Juve prošle zime i u polusezoni dao devet gola, a djeluje da najbolje od njega u Torinu tek slijedi – i to na zadovoljstvo selektora reprezentacije Srbije Dragana Stojkovića Piksija i navijača "orlova" pred Mundijal u Kataru u novembru.

"PETARDA" NA BENTEGODIJU

U drugom meču Serije A koji je bio na rasporedu u ponedjeljak srpski internacionalci Ivan Ilić i Darko Lazović, te bh. napadač Milan Đurić "stradali" su na Bentegodiju.

Napoli je slavio sa 5:2 i tako upisao svoju najubjedljiviju pobjedu u Veroni.

Nakon vođstva Napolija 2:1 na poluvremenu Anri je pogotkom na startu drugog poluvremena vratio nadu Verone, ali ona je isparila nakon što su Napolitanci u razmaku od deset minuta sa dva gola riješili meč.