Prva liga RS: Krupa slavila u derbiju kola, Sutjeska nastavila pobjednički niz - Laktaši ubjedljivo protiv Slobode MG

Autor Haris Krhalić

Zanimljivo je bilo na prvoligaškim terenima.

Prva liga RS treće kolo Izvor: Promo/FK Krupa

Odigrane su sve utakmice trećeg kola Prve lige RS, osim one u Bijeljini između Radnika i Ljubića koja je na rasporedu danas od 20 časova.

Derbi ovog kola odigrali su Krupa i Zvijezda 09. Nije dobro počelo za tim iz kanjona Vrbasa s obzirom da je tim iz Etno sela Stanišić stigao do vođstva već u prvom minutu. Mrežu svog bivšeg kluba pogodio je Emanulah Blažević

Nismo dugo čekali na izjednačenje. Utakmicu je na početak vratio Miloš Perović golom u 12. minutu, Krupa do preokreta stiže u 22. minutu kada pogađa Alen Nuhanović.

Konačan rezultat utakmice postavio je Srđan Mrzić u 44. minutu – 3:1.

Kozara je na domaćem terenu poražena od Podrinja sa 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je Stefan Božić.

Zanimljivo je bilo u Laktašima gdje je domaći tim slavio sa 4:0 protiv Slobode iz Mrkonjić Grada. Prvo ime ove utakmice je Mihajlo Amidžić koji je pogodio dva puta, dok su se u listu strijelaca po jednom upisali Bojan Marković i Ognjen Škorić.

Povratnik u prvoligaško društvo Rudar iz Prijedora je slavio sa 2:0 na gostovanju kod Tekstilca u Derventi. Za Prijedorčane su pogađali Radaković i Mikić.

Famos je na svom terenu slavio minimalnu pobjedu protiv Drine golom Blažića iz 38. minuta.

Omarska je doživjela i treći poraz, a ovog puta su poraženi na domaćem terenu od Slobode iz Novog Grada. Za Novljane su pogađali Alić, Kesić i Smajić dok je za domaći tim pogodak postigao Romanić sa bijele tačke.

Modriča je poražena od Slavije sa 0:1 golom Đorđa Avdalovića u 90. minutu iz slobodnog udarca.

Nakon tri odigrana kola isto toliko pobjeda imaju Krupa i Sutjeska. Trećeplasirana je Sloboda iz Novog Grada sa sedam bodova dok po šest imaju Podrinje i Rudar Prijedor.