U Prijedoru iz "dvojke u keca" - prva pobjeda Rudara u novoj sezoni! Sjajni Kesić vodio Novljane do trijumfa

Ove subote, odigrano je šest utakmica drugog kola drugog kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

rudar prijedor pobijedio laktaše poslije preokreta  Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Rudar Prijedor je iz drugog pokušaja uspio da uknjiiži prvi trijumf u novoj sezoni!

Nakon bolnog poraza (4:0) od Krupe, ekipa iz grada na Sani ovog popodneva odigrala je prvi domaći meč, u kojem je snage odmjerila sa Laktašima, koji se kući vraćaju sa bodom u džepu:

RUDAR PRIJEDOR – LAKTAŠI 2:1 (0:1)
/Kovačević 60 – Marković 34/

Klub koji se nakon deset godina vratio u prvoligaško takmičenje u Republici Srpskoj poveo je u 34. minutu golom nekadašnjeg napadača Borca Bojana Markovića. Taj pogodak, ipak, nije bio dovoljan da se gosti vrate iz Prijedora neporaženi.

Za to je kriv prvotimac "rudara" Mile Kovačević, koji je pola časa prije kraja poništio prednost gostiju, a potom svojim drugim golom na meču, u 85. minutu, odveo svoju ekipu do pobjede.

Sloboda iz Novog Grada, još jedan favorit za visok plasman, takođe je ove subote stigla do prve "trojke".

Rutinski su se Novljani na domaćem terenu obračunali sa Alfa Modričom, a prvo ime meča bio je Edin Kesić, koji je u trijumfu učestvovao sa tri gola!

Poslije visokog poraza na stadionu "Dr Milan Jelić" (4:1), ekipa Podrinja ove subote je obradovala svoje navijače visokim trijumfom nad Omarskom (5:1),uz het-trik Dušana Ristića i dva gola Stefana Božića.

Željezničar Sport tim i Ljubić su identičnim rezultatom, 2:0, savladali svoje rivale - Tekstilac i Famos.

M:TEL PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE – 2. kolo

Ljubić – Famos 2:0 (0:0)
/Milanović 54, Čudić 58/

Željezničar Sport tim – Tekstilac 2:0 (1:0)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!