Grof ostao kratkih rukava, CSKA uzeo Kup

Moskovski CSKA osvojio je Kup Rusije. U finalu "armejci" su posle boljeg izvodjenja penala slavili sa 4:1. U regularnom toku rezultat je bio 2:2.

Grof ostao kratkih rukava, CSKA uzeo Kup  Izvor: MONDO

Amkar je u finalnom duelu za sedam minuta stigao do dva gola viška, a onda ih u desetak minuta prokockao. Vodjstvo klubu iz Perma, koji sa klupe predvodi Miodrag Božović, doneo je Nikola Drinčić u 57. minutu, a Tomislav Dujmović u 64. minutu duplirao je vodjstvo.

Činilo se tada da je prvi trofej u petnaestogodišnjoj istoriji kluba na putu za Perm. Medjutim, samo što su Moskovljani krenuli sa centra posle drugog gola Brazilac Vagner Lav vratio ih je u život, da bi Juri Žirkov pogotkom u 74. minutu doneo produžetak ekipi Miloša Krasića.

U dodatnih dva puta po 15 minuta nije bilo promene rezultata, pa je pobednika odlučivao "penal rulet". Ironijom sudbine heroji Amkara u regularnom toku, Drinčić i Dujmović, postali su tragičari. Njih dvojica nisu bili uspešni sa "bele tačke", a trijumf "armejcima" doneo je gol Davida Jančika.

CSKA je osvojio titule prvaka Rusije 2002. i 2006. a 2005. godine osvojio je i Kup UEFA.