Ekipa Rome odigrala možda i najgoru utakmicu pod vođstvom Žozea Murinja.

Serija A Udineze - Roma 4-0 Izvor: GABRIELE MENIS/ANSA

Od dolaska Žozea Murinja na klupu dešavalo se da Roma izgubi, ali ono što su joj priredili fudbaleri Udinezea u nedjelju uveče na Friuliju moglo bi se nazvati pravim "masakrom".

Zvanično je Roma ta koja je imala loptu, ali su domaći šutirali i pogađali!

PET šuteva u okvir gola za ČETIRI pogotka u mreži Ruija Patrisija, koji je i sam “zaslužan” za poraz 4:0, prvi u novoj sezoni.

Vezali su fudbaleri Rome tri pobjede i remi sa Juventusom u prva četiri kola, uz samo jedan gol, a onda dozvolili Udinezeu da već u petom minutu zatrese njihovu mrežu i stigne do vođstva.

Poslije prvih 45 minuta bilo je 1:0, a onda je na scenu stupio Srbin koji bi se mogao naći na radaru selektora “orlova” Dragana Stojkovića.

Lazar Samardžić, rođen je u Živinicama u BIH i odrastao je u Njemačkoj, za čije mlade selekcije nastupa, prošle jeseni rekao je da mu je cilj da se izbori za mjesto startera u Udinezea i da bi mu eventualni poziv Stojkovića bio najveća nagrada.

Korak ka tome napravio je u nedjelju “projektilom” u 56. minutu kojim je matirao Rui Patrisija, mada je i golman Rome mogao možda i bolje da reaguje.

Dok je Roma smišljala kako da konačno probije odbranu domaćih, a Murinjo tumbao ekipu izmjenama, fudbaleri u crno-bijelom su nastavljali da zabijaju.

Pereira je povisio na 3:0, a potom asistirao Lovriću za konačnih 4:0 i najveću pobjedu Udinezea nad Romom u istoriji.