Lion i sedam titula, spas za PSŽ!

Olimpik iz Liona konačno je potvrdio sedmu uzastopnu titulu u šampionatu Francuske!

Lion i sedam titula, spas za PSŽ! Izvor: MONDO

Iako im je u Okseru, u poslednjem kolu, bio dovoljan i remi da “overe” šampionski pehar, “lavovi” su poučeni kiksevima tokom drugog dela sezone, rutinski odradili posao i slavili rezultatom 3:1.
Već od prve minute, četa Alana Perana furiozno je krenula i golovima Karima Benzeme i Brazilca Freda stekla veliku prednost nakon samo deset minuta. Danac Kalstrom početkom drugog poluvremena je potvrdio pobedu, da bi u finišu Tomas spasio čast Oksera.

Uz Lion, direktan plasman u Ligu šampiona osigurali su i fudbaleri Bordoa, koji su remizirali u Lansu (2:2), čime su gurnuli tim Milana Bivševca i Nenada Kovačevića u drugu ligu, gde već odavno putuju Strazbur i Mec.

Kvalifikacije za elitno klupsko takmičenje Evrope ipak će igrati Olimpik Marsej, koji je u triler utakmici pobedio Strazbur (4:3), dok će četvrtoplasirani Nansi, zahvaljujući domaćem porazu od Rena (2:3), morati da se zadovolji plasmanom u Kup UEFA.

Ovim trijumfom Ren nije izborio najmasovnije evropsko takmičenje, zbog lošije gol razlike u odnosu na Sent Etjen, koji je u subotu deklasirao Monako rezultatom 3:0.

Spas u zadnji čas, uspeli su da ostvare igrači Pari sen Žermena, koji otkako su dobili pretnje smrću od svojih pristalica igraju kao preporodjeni. Bodove spasa, “sveci” su osvojili na gostovanju u Sošou (2:1).