Čudo srpskog golmana na golu Amerikanaca! Četiri odbrane za 25 sekundi, a opet je "skinuo" penal (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Đorđe Petrović se i te kako ističe u MLS otkako je napustio Srbiju.

Đorđe Petrović sjajne odbrane na golu Nju Inglanda Izvor: Twitter/MattDoyle76/Screenshot

Srpski golman Đorđe Petrović je na "mala vrata" napustio Srbiju i preselio se u američki MLS, a čini se da mu za sada ide fantastično pošto iz kola u kolo blista među stativama Nju Inglanda.

Već je oduševio kada je "zamađijao" mrežu protiv poznatog italijanskog napadača Lorenca Insinjea, a dobru formu potvrdio je i prethodne noći kada je njegov klub izgubio 3:1 protiv Hjustona, dok ih je za to vrijeme srpski golman spasao potpune katastrofe... Na kraju je imao čak osam odbrana, što najbolje govori na kakvoj vjetrometini ga ostavljaju njegovi saigrači, dok je zanimljivo da nije trebalo dugo da se potezi "zavrte" na društvenim mrežama.

Petrović, inače bivši golman Čukaričkog i IMT-a, prvo je odbranio jedanaesterac Fereiri u 33. minutu, što mu polako postaje specijalnost (četiri ove sezone), dok je posebno impresivan bio u 71. minutu kada je krenulo "bombardovanje".

Pošto je Nju Ingland izjednačio rezultat na 1:1, domaći su krenuli da vrše opsadu njegovog gola i na najvećem udaru je bio kada je za 25 sekundi odbranio čak četiri udarca protivnika. Branio je tri udarca sa male udaljenosti, pa za kraj i jedan sa distance i izmamio i aplauze domaćih navijača.

Ipak, to nije bilo dovoljno za pobjedu jer su njegovi igrači u 76. opet napravili jedanaesterac za Pikoa, koji nije napravio, da bi deset minuta kasnije isti igrač postavio konačan rezultat.