ITALIJA: Ibra za titulu!

Inter pobedio u Parmi golovima švedskog internacionalca i odbranio titulu. Iz Serije A ispali Livorno, Empoli i Parma.

ITALIJA: Ibra za titulu! Izvor: MONDO

Iz dramatične završnice Serije A, Inter je izašao kao šampion Italije!

Roma će direktno u grupnu fazu takmičenja Lige šampiona, a uz Juventus, u kvalifikacije će i Fiorentina. U Seriju B se uz Livorno, sele i Empoli i Parma. To je epilog poslednjeg kola italijanskog šampionata.

Treću uzastopnu titulu Interu doneo je Zlatan Ibrahimović, koji je u 62. minutu, samo nekoliko minuta po ulasku u igru, milimetarski preciznim udarcem sa 20-ak metara, postigao prvi gol u Parmi, a trijumf overio drugim pogotkom u 79. minutu.

Posle vođstva Intera od 2:0, Roma je primila gol u Kataniji, gde je utakmica završena remijem za slavu domaćina koji je tako ostao u ligi.

Svaki gol Intera, navijači, ali i rezervni fudbaleri Katanije proslavljali su skakanjem sa sedišta i sa klupe, a kada je Horhe Martines postigao izjednačujući gol nastalo je neopisivo slavlje na Siciliji.

Posle meča navijači Katanije su preplavili teren, skidali su igrače Katanije do gole kože, a trener sicilijanskog tima Valter Zenga (sa novim imidžom - ošišan na nularicu), pozdravljen je ovacijama. Dakle, dvostruko slavlje za Zengu - em je Katanija obezbedila opstanak, em je "njegov Inter osvojio skudeto.

Uzbudljivo je bilo i u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona. Milan je do 10-ak minuta pre kraja meča u Torinu imao "bukirano" mesto u LŠ, ali je Osvaldo tada postigao gol za Fiorentinu, koji je "violu" poslao u kvalifikacije za Ligu šampiona, a Milan će morati da se zadovolji učešćem u UEFA kupu.