U Partizanu se mučio, ali Marković u Turskoj blista: Dao drugi gol za tri nedjelje, ovim potezom je zaustavio lidera!

Lazaru Markoviću je bilo potrebno samo sedam minuta po ulasku u igru da donese izjednačenje svom Gazijantepu.

gol lazara markovića protiv adane  Izvor: Twitter/@anlikgoller_9/Printscreen

Nije uspijevao Lazar Marković prošle sezone u Superligi Srbije da ostvari dobar učinak, nije postigao nijedan gol tada u dresu Partizana, ali izgleda da mu promjena sredine i dolazak u Tursku prija. Nekadašnji fudbaler Liverpula postigao je i drugi gol za Gazijantep u posljednje tri nedjelje, ovaj put vrijedan boda.

Gazijantep je u teškom duelu protiv lidera turskog šampionata Adane Demirspor uspio da stigne do remija 1:1, a bod na meču im je lijepim pogotkom donio upravo prošlosezonski kapiten Partizana!

Otišao je Lazar Marković ljetos iz Humske kada nije produžio ugovor sa crno-bijelima, a u Turskoj je bio dočekan kao veliko pojačanje. Prije tri nedjelje je postigao prvenac u porazu od prvaka Turske, ekipe Trabzona, ali ovog puta je njegov gol imao većeg efekta.

Iako je Marković počeo meč na klupi, on je bio uveden da napravi razliku kada je Adana povela golom Brita Asombalonge. Samo sedam minuta je Srbinu bilo dovoljno da izjednači rezultat - poslije jedne duge lopte golmana Guvenča, Marković je utrčao iza leđa odbrane Adane i uspio da potom lobom matira golmana rivala i tako stigne do drugog gola u sezoni.

Marković uz to ima i dvije asistencije u dresu Gazijantepa, a evo kako je on donio bod ekipi za koju je svih 90 minuta odigrao i Marko Jevtović:

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!