Srbin ušao sa klupe, pa izborio penal za pobjedu: Nikola i Aleksa se radovali za Božić!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Fiorentina ispustila prednost, ali ipak stigla do trijumfa u sudijskoj nadoknadi.

Fiorentina pobijedila Sasuolo, Aleksa Terzić izborio penal Izvor: CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Tri gola u drugom poluvremenu i tri boda za Fiorentinu u premijernom meču 17. kola Serije A.

Fudbaleri Fiorentine otvorili su 2023. pobjedom 2:1 protiv Sasuola, koji je uspio da se vrati u meč golom Berardija iz penala, ali je ipak upisao poraz 2:1.

Luka Jović trebao je da počne od početka, ali je ipak izostavljen zbog manje povrede, ali su se na pravoslavni Božić radovala preostala dvojica Srba u ljubičastom dresu – Nikola Milenković i Aleksa Terzić.

Upravo je ovaj posljednji jedan od najzaslužniji za pobjedu domaćih, iako je sve do 76. minuta sjedio na klupi, a onda zamijenio kapitena Biragija.

Terzić je u posljednjim trenucima regularnog dijela izborio jedanaesterac, prvo se gledalo da li je bio oboren, a onda se na snimku vidjelo da je lopta nakon Terzićevog udarca pogodila u ruku Tresoldija i dosuđen je jedanaesterac.

Niko Gonzales preuzeo je odgovornosti i poslao Konsiljija u jednu, a loptu u drugu stranu za 2:1 i velika tri boda na startu 2023. godine.