Velež lako do pobjede nad ukrajinskim Minajom

Autor Haris Krhalić

Minaj je doživio drugi poraz od bh. timova na pripremama u Antaliji.

Velež Minaj prijateljska utakmica Izvor: Promo/FK Velež Mostar

Fudbaleri Veleža su u priprenoj utakmici, odigranoj u Antaliji, savladali ukrajinski Minaj rezultatom 3:1.

Prvu priliku na meču imao je Velež preko Haskića, čiji je udarac zaustavio golman Minaja. Na kraju prvog dijela Mostarci nakon lijepe akcije stižu do vođstva, a strijelac je bio Hasanović.

Na samom početku drugog poluvremena, Velež stiže do drugog gola. Vehabović je ostao sam pred golom Ukrajinaca i bez većih problema postigao pogodak.

I u nastavku smo vidjeli dominaciju "rođenih" koja je krunisana golom Haskića u 77. minutu. Minut kasnije Minaj je uspio stići do utješnog gola.

Podsjećamo, ukrajinski klub je prije nekoliko dana poraže od ekipe Sarajeva rezultatom 2:1.