Serija A: Pato, Pato i 2:0 za Milan

Dva gola brazilskog tinejdžera Aleksandrea Pata, prvi u 68, drugi u 82. minutu, bila su dovoljna za pobedu Milana nad Djenovom na "San Siru"

Serija A: Pato, Pato i 2:0 za Milan Izvor: MONDO

Momak koji je još letos, kao buduća fudbalska senzacija, potpisao za "rosonere", a pravo nastupa ostvario tek u januaru, doneo je zlata vrednu pobedu novom timu u pokušaju da se aktuelni šampion Evrope domogne nastupa u Ligi šampiona naredne sezone.

Pato (u prevodu Patka) prvo je glavom sa pet metara prebacio golmana Djenove Rubinja, a potom uzeo loptu na polovini terena, zasprintao prema golu, a situaciju "1 na 1" umalo uprskao pokušajem da bezobrazno lobuje golmana gostiju.

Rubinjo je zaustavio prvi pokušaj, ali ne i zadržao fudbal u rukama, što je vešti Brazilac iskoristio i ušetao se u praznu mrežu.

Računajući i dva meča 20. kola italijanske Srerije A odigrana u subotu, na poluvremenima osam mečeva koja su odigrana u nedelju popodne, bilo je ukupno tri gola!

Efikasnost se koliko-toliko popravila u drugih 45 minuta, kada su pljuštali golovi u Bergamu, gde je Atalanta povela sa 2:0, a Redjina stigla do boda.

Još šokantniji preokret dogodio se u Kaljariju, gde je Napoli poveo golom Hamšika u 57. minutu, a domaćin stigao do tri boda pogocima u 90. i 91. minutu.

Lider Inter ispustio je dva boda prednosti nad drugoplasiranom Romom, koja je teško slavila u subotu, ali se može reći da su "neroazuri" zadovoljni remijem protiv neugodnog Udinezea (0:0), pre svega što su u 21. minutu ostali sa desetoricom zbog isključenja Sezara.

Sa desetoricom i bodom u rukama završili su rivali u Torinu. Domaćin je ostao bez Baronea u 44, a Lacio bez pridošlice Rolanda Bjankija na svom debiju, posle dva žuta kartona u četiri minuta. Drugi, isključujući pokazan mu je u 65. minutu, tako da rimski tim ostaje u opasnoj zoni.

U poslednjem meču 20. kola torinski Juventus je rutinski stigao do bodova na gostovanju u Livornu.
Dva gola Davida Trezegea i jedan Alesandra Del Pjera doneli su "Staroj dami" ponovo treće mesto na tabeli.