FIFA: „Zmajevi“ lete, „orlovi“ padaju

Reprezentacija BiH napredovala je za šest mjesta na najnovijoj listi FIFA dok je Srbija pala devet stepenica niže u odnosu na prošlu listu.

FIFA: „Zmajevi“ lete, „orlovi“ padaju Izvor: MONDO

Izabranici Safeta Sušića popeli su se sa 45. na 39. poziciju na najnovijoj rang listi FIFA.
Fudbalska reprezentacija Srbije pala je za devet mjesta na najnovijoj rang listi FIFA i sada se nalazi na 25. mjestu.

Srbija je u odnosu na listu u maju izgubila 110 bodova i sada ih ima 797. "Orlovi" su odigrali dva prijateljska meča u tom periodu, izgubili su od Južne Koreje sa 2:1 i odigrali 0:0 sa Australijom.

Crnogorska reprezentacija došla je do svog najboljeg plasmana u istoriji. Izabranici hrvatskog stručnjaka Zlatka Kranjčara trenutno su 16. na listi, što je pomak od osam pozicija u odnosu na ranije.

Svjetski prvak Španija ostala je prva, kao i Holandija na drugom mjestu. Najveća promjena među prvih 10 je ulazak Meksika na devetu poziciju.

Meksiko je trijumfom na Zlatnom kupu skočio za čak 19 mjesta, dok je poraženi finalista tog takmičenja, selekcija SAD pala za dva i sada je 24, sa dva boda više od Srbije.

Njemačka se popela za jedno mjesto na treću poziciju, a Engleska je skočila za dva mjesta i sada je četvrta.

Pred početak Kupa Amerika, dve južnoameričke sile izgubile su ranije pozicije. Brazil je pao za dva mjesta na peto, dok je Argentina izgubila pet mjesta i sada je 10.