Milan među osam najboljih u Evropi - prvi put nakon 11 GODINA!

Utakmicom Totenhem - Milan saznali smo još jednog učesnika četvrtfinala Lige šampiona.

milan u četvrtfinalu lige šampiona  Izvor: Profimedia

Totenhem i Milan odigrali su 0:0 u Londonu, u revanšu osmine finala Lige šampiona, zbog čega je plasman u četvrtfinale izborio italijanski šampion. Roso-neri su sačuvali "nulu" u Engleskoj i ušli među osam najboljih ekipa na kontinentu u istoj večeri u kojoj je to uradio i Bajern, pobijedivši Pari Sen Žermen.

U utakmici koja je kasnila zbog gužve ispred stadiona, navijačima Totenhema sve je bilo jasno kada su vidjeli da defanzivac Kristijan Romero dobija crveni karton zbog grubog faula na Teu Ernandezu.

Bio je to dokaz nemoći engleskog tima u 78. minutu, jer nikako nije uspio da povede i da izjednači u dvomeču. Ispostavilo se da je četvrtfinalistu odlučio gol Brahima Dijaza u 7. minutu utakmice na San Siru.

Tim pogotkom ispisana je još jedna stranica istorije sedmostrukog šampiona Evrope, koji nije ušao u četvrtfinale Lige šampiona još od sezone 2011/12. Tada je do te faze stigao u čuvenom dvomeču protiv Arsenala, u kojem je pobijedio kod kuće 4:0, a kod kuće izgubio 0:3 i nekako ušao u sljedeću rundu.

Ovog puta bilo je drastično manje zanimljivo i atraktivno, ali u Milanu neće previše brinuti o "umjetničkom utisku", jer su četvrtfinalisti Lige šampiona.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!