PRIMERA: Horor na Mestalji, Real na plus devet

Valensija je izgubila na svom terenu i od prošlogodišnjeg drugoligaša Almerije - 0:1 (0:1), tako da je bez pobede i posle devet kola.

PRIMERA: Horor na Mestalji, Real na plus devet Izvor: MONDO

Gol odluke postigao je Arango u 22. minutu, što je bilo dovoljno za novu blamažu tima Ronalda Kumana i ukupno četvrtu pobedu gostiju sedam mečeva 21. kola Primere.

Deseti poraz u 21 utakmici samo je podgrejao priče da fudbaleri Valensije bojkotuju novog trenera Ronalda Kumana, koji je od dolaska na "Mestalju" jesenas zaveo strahovladu, odstranivši trojicu prvotimaca iz takmičarskog pogona (Kanjizares, Albelda, Angulo).

Naš Nikola Žigić, kao po pravilu, meč je počeo sa klupe, pa potom ušao u drugom poluvremenu, kada su kola krenula nizbrdo, ali ovog puta nije uspeo da spasi tim poraza. Ostalo je 0:1 i već su počele da se vijore bele maramice na stadionu, kao poruka navijača da Kuman mora da ode.

Za razliku od očajne Valensije, Real Madrid redom gazi rivale u Primeri. U derbiju kola madridski kraljevi golovima Robinja u osmom i 53. minutu i Veslija Snajdera u 77. pobedili su Viljareal 3:2.

Strelci za goste bili su Djuzepe Rosi u 16. minutu, kada je stavio tačku na fantastičan niz Ikera Kasiljasa od 575 minuta bez primljenog gola, odnosno Djoan Kapdevilja u 76.

Ovom pobedom, osmom prvenstvenom u nizu, Real je praktično izbacio iz šampionske trke Viljareal, kome sada beži 15 bodova, a ujedno je povećao na devet bodova prednost nad drugoplasiranom Barselonom, koja je na gostovanju u Bilbaou samo remizirala 1:1.

Bod Baskijcima doneo je Ljorente golom 12 minuta pre kraja meča. Prethodno je u 35. minutu Bojan Krkić doveo Katalonce u vodjstvo.

Posle poraza na svom "Visente Kalderonu" u gradskom derbiju od Real Madrida prošle nedelje, Atletiko Madrid je izgubio i drugi meč u nizu, ovog puta na Palma de Majorki - 1:0.

U padu forme je i Espanjol, koji je takodje upisao drugi uzastopni neupseh, ali ovog puta kao domaćin, protiv probudjenog Betisa, koji polako odmiče iz opasne zone (1:2). Pobedonosni gol za tim iz Sevilje postigao je Edu u 90.