Odličan start Banjalučana! Željezničar savladao Laktaše: Radnik bolji od Famosa

Autor Haris Krhalić

Počela Prva liga Republike Srpske.

Fudbal se vratio na terene u Republici Srpskoj!

Fudbaleri banjalučkog Željezničara otvorili su pobjedom drugi dio sezone u Prvoj ligi RS. Na stadionu u "Predgrađu" savladali su ekipu Laktaša rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, da bi u nastavku utakmice goste „načeo“ Alonzo Pert pogotkom u 62. minutu.
Pitanje pobjedika riješeno je u 78. minutu kada je Boris Ostojić pogodio vlastitu mrežu za konačnih 2:0 i prvi poraz tima iz Laktaša nakon četiri vezana trijumfa u Prvoj ligi RS.

Trener Banjalučana Danijel Majkić je tako pobjedom debitovao na klupi Željezničara, a u narednom kolu njegovu ekipu očekuje gostovanje kod Tekstilca u Derventi. S druge strane, Laktaši će na svom terenu dočekati prijedorski Rudar.

U drugoj utakmici, odigranoj takođe danas, fudbaleri Radnika su u Bijeljini savladali Famos rezultatom 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Dušan Ristić u 56. minutu sa bijele tačke.