Borac bolji od šampiona Crne Gore

Fudbaleri Borca savladali su Mogren rezultatom 3:1 u drugom prijateljskom meču na pripremama na Zlatiboru.

Borac bolji od šampiona Crne Gore Izvor: MONDO

Meč između šampiona BiH i šampiona Crne Gore odigran je po velikom vremenu, ali i pored toga Banjalučani su uspjeli da prikažu dobru igru i zabilježe pobjedu.

Zvezdan Cvetković je nakon prvog meča sa Rudarom iz Pljevlja (1:1) istakao da njegova ekipa mora da poboljša realizaciju, posebno Vidaković i Mikić koji su propsutili u tom meču nekoliko odličnih prilika.
Upravo Vidaković načeo je u četvrtak mrežu Mogrena i to u prvom minutu.

Crnogorski šampion uspio je da izjednači u 23. minutu preko Gluščevića, ali je Borac 11 minuta kasnije ponovo došao u vođstvo nakon pogotka Stajića.

Konačnih 3:1 u 71. minutu postavio je Maletić, koji je na ovom meču ušao s klupe.

Posljednji test do povratka u Banjaluku, ali i do meča sa Makabijem u kvalifikacijama za Ligu šampiona Borac će odigrati 3. jula protiv ekipe sastavljene od stranih i domaćih fudbalera koji se nalaze na Zlatiboru u potrazi za angažmanom.

Dan kasniej fudbaleri Boraca se vraćaju u Banjaluku gdje će trenirati do 13. jula i duela sa Makabijem.

Borac – Mogren 3:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Vidakovi u 1, 1:1 Gluščević u 23, 2:1 Stajić u 34, 3:1 Maletić u 71. minutu. Stadion kod Jezera na Zlatiboru. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Cicvarić (Sevojno).

BORAC: Avdukič, Raspudić, Žarić, Stupar, Stakić, Kovačević, Petrić, Krunić, Mikić, Stajić, Vidaković. Još su igrali: Marčetić Damjanović, Krunić, Stojnić, Sakan, Grahovac, Maletić, St. Dujaković, Si. Dujaković, Kunić, Benović. Trener: Zvezdan Cvetković.

MOGREN: Buturović, Račić. Milošević, Simović, Batak, Mirkoviž, D. Božović, Vujović, N. Zec, M. Zec, Gluščević. Još su igrali: Vukčević, Rešović, Kapisoda, Prženica, Ćulafić, Azović, Đorđević, Ranđelović, J. Božović. Trener: Branislav Milačić.