KOPA AMERIKA: Prazna srca brazilskih fanova

Reprezentacija Brazila počela odbranu titule razočaravajućom igrom i remijem sa Venecuelom - 0:0.

KOPA AMERIKA: Prazna srca brazilskih fanova Izvor: MONDO

Ako može Argentina, kao domaćin, da ne pobjedi autsajdera u prvom kolu Kupa Amerike, zašto ne bi mogao i Brazil?

Solidno, ali neefikasno prvo poluvrijeme i katastrofa od fudbala, pa i pristupa igri, u drugih 45 minuta.

To bi bio rezime onoga što su izabranici Mana Menezeša prikazali u meču grupe B protiv Venecuele, odigranom u La Plati.

Menezeš se opredijelio za formaciju 4-2-3-1: Žulio Sezar, Alveš, Lusio, Tijago Silva, Andre Santoš, Leiva, Ramireš, Robinjo, Ganso, Nejmar, Pato.

Na papiru je to trebalo da funkcioniše sasvim OK - štoperi Intera i Milana, ofanzivni bek Barselone, zadnji vezni Liverpula i Čelsija, u ofanzivi po dvojica iz Santosa i Milana. Ali, u praksi...

Donekle se može tvrditi da Brazil nije imao sreće. Alešandre Pato u 27. minutu je zatresao prečku, dok je šut Robinja u 38. minutu zaustavio Viskarondo ispred gol-linije.

Defanzivac Venecuele je uklizao, lopta ga je na zemlji pogodila u ruku, a sudija pokazao da se igra nastavi. Snimak mu je dao za pravo - Viskarondo je kontakt napravio ramenom!

Posljednju pravu šansu imao je Nejmar u 45. minutu, kada je izbio sam pred golmana, nišanio dalji ugao, ali nije bio precizan.

U drugom poluvremenu viđena je igra bez žara, ali i bez žurbe. Lopta je išla okolo-naokolo, a jalovih centaršuteva bilo je kao u meču četvrte engleske lige.

Brazil je u 62. minutu imao jedan jedini opasan napad (golman Peroco istrčao i uhvatio loptu ispred Pata), a Venecuela 11 minuta kasnije izvela svoju jedinu smislenu akciju na utakmici. Završila se šutom Aranga iskosa sa lijeve strane, pored gola.

Menezeš je izvukao Robinja i uveo Freda, zatim pokušao da oživi sredinu uvođenjem Elana i Lukaša, međutim, ništa od toga - Venecuela je poslije pet poraza od Brazila na kupovima Amerike (uz gol razliku 1:25) konačno uzela bod.

Kasnije u nedjelju, u okviru iste grupe, sastaju se Ekvador i Paragvaj.