KOPA AMERIKA: Kostarika nije Argentina

"Gaučosi" treći poslije dva kola u Grupi A. U posljednjem kolu igraju protiv Kostarike koja je bila bolja od Bolivije - 2:0.

KOPA AMERIKA: Kostarika nije Argentina Izvor: MONDO

Kolumbija i Kostarika izdvojili su se na vrhu Grupe A na Kopa Amerika u Argentini.

Kostarika je u noći između četvrtka i petka savladala u San Salvadoru Boliviju 2:0 (0:0), i sama će odlučivati o svojoj sudbini u posljednjem kolu.

Za siguran prolaz neophodna joj je pobjeda protiv domaćina, koji takođe mora da trijumfuje ako želi u mir u državi. Naime, Argentina je u prva dva kola zabilježila dva neriješena rezultata što je u javnosti izazvalo salvu kritika i bijes naroda, koji sve više liči na onaj koji je vladao kod navijača River Plate pred baraž utakmice za opstanak u Prvoj ligi.

"Milionerima" ni prijetnje nisu pomogle!

Strijelci za Kostariku bili su Martinez i Kempbel u 60. i 79. minutu. Zanimljivo da je prvi gol postignut dok su obje ekipe imale kompletne sastave na terenu, dok je u trenutku kada je Kostarika povela sa 2:0, Bolivija ostala sa dva igrača manje.

Prvo je Rivero za samo pet minuta dobio dva žuta kartona, da vrlo brzo je i Flores dobio direktan crveni karton.

Kolumbija poslije pobjede protiv Kostarike (1:0) i remija sa Argentinom (1:0) ima odličnu priliku da pobjedom u posljednjem meču protiv Bolivije zauzme prvo mjesto u Grupi A.

TABELA: Kolumbija 4, Kostarika 3, Argentina 2, Bolivija 1.

Večeras se sastaju Urugvaj - Čile i Peru - Meksiko.