Teniski rezultat Šalkea u Minhenu! Bajern prebacio pritisak na Borusiju Dortmund, a "milioneri" odgovorili "petardom"

Šalke je prošao kao bos po trnju na gostovanju u Minhenu.

Bajern - Šalke 32. kolo Bundeslige Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Bajern je napravio šta je do njega! Minhenski tim, koji je deset puta uzastopno osvajao "salataru" u Bundesligi, na dobrom je putu da ponovo postane šampion Njemačke.

Rutinski je u subotu zabilježio 20. jubilarnu pobjedu u 32. kolu i na kratko pobjegao Borusiji Dortmund na četiri boda razlike. Ali "milioneri" su uzvratili kasnije danas i deklasirali na "Vestfalenu" imenjaka iz Menhengladbaha, pa je dva kola prije kraja Bajern ostao na samo bodu viška.

BAJERN - ŠALKE 6:0 (2:0)

Bavarci su u subotnjem duelu na "Alijanc stadionu" posao oko osvajanja bodova završili poslije pola sata kada su pogocima Tomasa Milera i Jošue Kimiha iz penala vodili sa 2:0, da bi u nastavku potpuno demolirali goste iz Gelzenkirhena.

Miler se posebno radovao pogotku s obzirom da je "postio" od 1. aprila kada je dva gola dao najvećem rivalu iz Dortmunda.

Do odlaska na odmor mreža ekipe iz Gelzenkirhena je mogla da bude do vrha napunjena da su iz izglednih šansi prisebniji bili Kinglsi Koman i Serž Gnabri.

Već početkom nastavka, sve dileme, ako ih je uopšte i bilo razriješio je Gnabri nakon "slaloma" Žoaa Kansela kroz odbranu gostiju, da bi isti igrač u 66. minutu povisio na 4:0.

"Petardu" je u 80. minutu kompletirao francuski tinejdžer Matis Tel, koji je zabilježio svoju peti pogodak ove sezone.

U sudijskoj nadoknadi je Bajern došao i do teniskog rezultata u prvom setu - 6:0, a strijelac je bio Marokanac Nosair Mazraui!

Bajern je time prebacio pritisak na Borusiju Dortmund, koja je za pola sata "razbila" Borusiju iz Menhengladbaha (5:2) pred posljednja dva kola u Bundesligi. Za samo pola sata na "Vestfalenu" domaćin je postigao "poker" golova zahvaljujući Donijelu Malenu, Džudu Belingemu i dvostrukom strijelcu Sebastijanu Aleru. U nastavku su "koltovi" uspjeli da ublaže poraz, a "petarda" je pukla u sudijskoj nadoknadi kada je mrežu gostiju pogodio Đuzepe Rejna.

Izabranici Tomasa Tuhela imaju dakle bod viška, a u narednom kolu dočekuju RB Lajpcig i potom gostuju u Kelnu, dok će "milioneri" putovati u Augzburg, pa dočekati Majnc.

S druge strane, današnjim 16. ovosezonskim porazom, ekipa Tomasa Rajsa pala je na 16. poziciju i u posljednja dva meča protiv Ajntrahta na "Feltins Areni" i zatim u Lajpcigu će odlučivati o opstanku.