KOPA AMERIKA: Urugvaj za titulu

Četvrta reprezentacija svijeta plasirala se u finale Kupa Amerike, pobijedivši Peru golovima Luisa Suareza u 53. i 58. minutu - 2:0 (0:0).

KOPA AMERIKA: Urugvaj za titulu Izvor: MONDO

Konačno pobjeda favorita!

Poslije serije iznenađenja u četvrtfinalnim mečevima, na turniru u Argentini stvari počinju da se vraćaju u normalu.

Drugo polufinale, između Paragvaja i Venecuele, odgovoriće da li je senzacijama definitivno došao kraj, ili autsajderi na "papiru" još nisu rekli posljednju riječ.

Urugvaj će u nedjelju igrati za rekordnu 14. titulu kontinentalnog prvaka, pošto mu se protiv Perua isplatila ofanzivna partija. Izabranici Oskara Tabareza poveli su pošto je Suarez vešto smjestio u mrežu odbitak nakon šuta Dijega Forlana iz daljine, da bi samo pet minuta kasnije napadač Liverpula primio pas iz dubine, zaobišao golmana i realizovao stopostotnu šansu.

Iako je 20 minuta prije kraja ostao bez isključenog Vargasa, Peru je preko Paula Gerera mogao da ublaži poraz, odnosno stvori uslove za dramatičnu završnicu, ali je fenomenalni Fernando Muslera bio na visini zadatka.

Peruanci su samim plasmanom u polufinale ostvarili podvig, s obzirom na to da u njihovom timu nije bilo glavnih zvijezda Farfana i Pizara.

Zanimljivo je da su se Urugvaj i Peru sastali na startu Kupa Amerike, u prvom kolu C grupe, kada je bilo 1:1. Strelac za "uruse" i na tom meču je bio Suarez.