LŠ: Larson pohapsio "policajce"

Malme pobijedio Rendžers u Glazgovu - 1:0, a "srpska" Visla u Bugarskoj 2:1. Rubin stekao kapitalnu prednost u Kijevu - 2:0.

LŠ: Larson pohapsio "policajce" Izvor: MONDO

Iznenađenje dana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona napravio je Malme. Švedski prvak pobijedio je Rendžers u Glazgovu pogotkom Danijela Larsona već u 18. minutu - 1:0.

Da ne moraju da misle na revanš sa Genkom, crno-bijeli bi se sigurno radovali uspjehu Šveđana, za koje je cio meč odigrao srpski internacionalac Miljan Mutavdžić. Jer, da bi na žrijebu za plej-of Partizan bio među nosiocima, trebalo bi da u trećem kolu ispadnu bar dvije ekipe bolje rangirane na listi UEFA. A škotski tim bi mogao da bude jedan (ostali su Kopenhagen, Bate Borisov, Makabi Haifa, Dinamo Zagreb i Rozenborg).

Visla, za koju su igrali golman Milan Jovanić, Ivica Iliev (do 66. minuta) i Marko Jovanović (od 87) trijumfovala je u Bugarskoj proitv Liteksa - 2:1 i stekla ogroman kapital pred revanš u Krakovu.

Zadovoljavajuće remije na gostovanjima ostvarili su i Šturm (Milan Dudić na klupi) protiv Zestafonija (1:1), Bate Borisov (Marko Simić igrao cio meč) protiv Ekranesa, koji je od 58. minuta igrao bez isključenog Marka Anđelkovića - 0:0.

Golova nije bilo ni na Kipru, gdje je Slovan iz Bratislave odolio favorizovanom Apoelu. Marko Milinković nastupao je za slovački tim u posljednjih pola sata.

To je bilo na "stazi šampiona", a na "stazi pratilaca" Rubin i Tvente su odradili veliki dio posla.

Rusi iz Kazanja su trijumfovali u Kijevu protiv Dinama, za koga je Miloš Ninković igrao od 78. minuta - 2:0. Teško je vjerovati da će ruski predstavnik u revanšu prokockati ogromnu prednost.

Isto važi i za Tvente, koji je kao domaćin u Arnemu savladao Vaslui - 2:0. U dresu gostiju iz Rumunije pojavili su se Miloš Pavlović i Petar Jovanović (cio meč), kao i Nemanja Milisavljević od 63. minuta.

Revanši trećeg kola igraće se 2. i 3. avgusta, a žrijeb za plej-of biće obavljen 5. avgusta.

Benfika - Trabzon 20,45

U utorak je odigran je i jedan meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, Bnei Jehuda je u Tel Avivu savladala Helsinborg 1:0 (1:0). Gol je postigao Galvan u 41. minutu.