LŠ (kval): Dinamo preživio Finsku

Dinamo pobijedio Helsinki u gostima 2:1 i napravio novi korak ka Ligi šampiona. Finsku ekipu "presjekao" autogol Rafinje.

LŠ (kval): Dinamo preživio Finsku Izvor: MONDO

Zagrebački Dinamo ostvario je odličan rezultat na gostovanju Helsinkiju pred revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Hrvatski šampion pobijedio je u Finskoj 2:1 (1:1), iako je gubio 0:1. Pitanje je, međutim, kako bi se sve završilo da igrač domaće ekipe, Brazilac Rafinja nije nespretno reagovao u 19. minutu i poslao loptu u svoju mrežu. Time je donio izjednačenje Dinamu.

A sve je počelo odlično po finskog šampiona. Helsinki je silovito krenuo i u 15. minutu poveo, poslije greške golmana Dinama Kelave. Čuvar mreže zagrebačke ekipe bespotrebno je istrčao do ivicie šesnaesterca, a Aleksandar Ring je sjajno lijevom nogom najpre primio loptu, a potom poslao u gol na kojem nije bilo Kelave.

Imala je finska ekipa u tom trenutku i rezultat i igru, ali sve se raspalo četiri minuta kasnije. Fatos Bećiraj je prošao sa desne strane, a Rafinja sa desetak metara šutira u svoj gol!? Doduše, imao je na leđima Krstanovića, ali svejedno...

Helsinki je do kraja meča napadao, Kelava spašavao Dinamo, a kako to obično biva, "modri" su kaznili domaću ekipu za promašaje. Novi hrvatski reprezentativac, Brazilac Samir iskoristio je odličan pas Rukavine i samo je poturio ispod golmana Helsinkija.

U posljednjih 10 minuta meča za Helsinki je igrao i sigurno najpoznatiji finski fudbaler svih vremena - Jari Litmanen, koji sada već ima 40 godina.