Još jedna potvrda Neverkuzen nadimka

Bajer iz Leverkuzena i Dinamo iz Drezdena neprijatno su iznenadili svoje navijače, pošto su poraženi u utakmici prvog kola nacionalnog kupa.

Još jedna potvrda Neverkuzen nadimka Izvor: MONDO

Bajer iz Leverkuzena je jedan od najstandardnijih fudbalskih klubova u Njemačkoj, ali koji važi za vječitog drugog u svim takmičenjima.

Zbog toga što nikada ništa ne osvoje, iako imaju sjajne generacije igrača, fudbaleri Leverkuzena dobili su nadimak Neverkuzen (Never - Nikad). Sezona nije pošteno ni počela u Njemačkoj, a oni su šanse za osvajanje trofeja umanjili za 50 odsto, jer su odmah ispali iz Kupa!

Sada im ostaje prvenstvo.

Bajer je u gostima, poslije produžetaka, izgubio sa 4:3 od nekadašnjeg višetrukog prvaka Istočne Njemačke, Dinama iz Drezdena.

Podvig drugoligaša iz Drezdena je još vechi pošto je gubio sa 3:0, a golove za Bajer postigli su Eren Derdijuk, Sidni Sam i Andre Šurle.

Preokret Dinama počeo je golom Sebastijana Šupana u 68. minutu, a do kraja regularnog toka utakmice još dva gola postigao je Robert Koh.

Pitanje pobjednika, tri minuta pre kraja drugog produžetka, riješio je Aleksander Šnecler.

Verder iz Bremena prošao je još gore pošto je izgubio od trecheligaša Hajdenhajma sa 2:1. Gosti su poveli preko Markusa Rozenberga u 34. minutu, ali su veliki preokret i istorijsku pobjedu domaćinu donijeli Kristijan Sauter i Mark Šnaterer. (Beta)