EP (U-19): Španci preokretom do krune

Španija osvojila titulu prvaka Evrope u omladinskom uzrastu, pobijedivši Češku 3:2 poslije velike borbe i preokreta.

EP (U-19): Španci preokretom do krune Izvor: MONDO

Odlična finalna utakmica Evropskog prvenstva u Rumuniji za igrače do 19 godina i titula za Španiju.

To se, uostalom, i očekivalo od reprezentacija koje su pokazale najviše na ovom turniru.

Španija je preokretom u drugom produžetku, a junak meča je Pako Alkaser, koji je postigao dva gola u tom delu igre!

Moglo je da bude drugačije. Češka je dva puta vodila, Španci oba puta stizali. Česi, koji su u polufinalu eliminisali selekciju Srbije, poveli su u 52. minutu golom Ladislava Krejčija.

Zadnji vezni češke reprezentacije došao je do ivice šesnaesterca, čak trojica španskih fudbalera su bili oko njega, ali ga niko nije izblokirao.

Česi su bili baš blizu titule u 90 minuta. Vodili su do peti minuta prije kraja, kada su Španci srećno izjednačili. Poslije kornera lopta je odbijena na nekih 18 metara, Ruben Pardo je šutirao, a ona se od noge Aurteneče odbila u gol Kubeka.

Počeli su produžeci, a poslije samo sedam minuta Česi su ponovo bili u prednosti - strelac Lacha. Ali, Španija je na ovom meču imala malo više snage i koncetracije i tog Alkasera koji se u dva navrata sjajno snašao pred golom Češke i donio Špancima osmu titulu prvaka Evrope u ovom uzrastu.

Španija - Češka 3:2 (2:1, 1:1, 0:0).

Strijelci: Aurteneče 85', Alkaser 108' i 115' (Španija), Krejči 52' i Lacha 97'.