Odenze u dramatičnom meču u Atini napravio preokret i eliminisao Panatinaikos. I drugi danski tim, Kopenhagen, nastavio da korača ka Ligi šampiona...

LŠ (kvalifikacije): Atina utihnula... Izvor: MONDO

Na kratko, pjevala se slavljenička pjesma na užarenom Olimpijskom stadionu u Atini, obojenom u zeleno.

Ali, onda je nastao muk.

Nakon što je Panatinaikos golovima Žan-Alena Bumsonga i Verdua Točea preokrenuo revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Odenzea u svoju korist i imao rezultat koji ga je vodio u plej-of rundu, dogodio se novi preokret.

Pogotkom defanzivca Espena Ruda u 58. minutu, Danci su došli do izjednačenj, a onda i dokusurili domaćina golovima Baškima Kadrija u 80. i Hans Henrika Andreasen u 87. minutu za konačnih 2:4, što je uz rezultat 1:1 iz prvog meča od prije sedam dana značilo da će Odenze na korak od Lige šampiona, a PAO u utješnu plej-of rundu za popunu Lige Evrope.

Odenze je na OAKA stadionu poveo golom Šveđanina Andreasa Johansona u 12. minutu, ali su onda Francuz i Španac donijeli veliku radost fanovima zelenih, koji su jedan šok već bili doživjeli u prvom meču. Tada je Argentinac Sebastijan Leto pogodio mrežu Odenzea u 47. minutu, ali je takođe odbrambeni igrač domaćih Tore Reginiusen donio izjednačenje i tako zakomplikovao revanš.

U jednoj večeri, Danska je dobila dva učesnika plej-of runde za popunu Lige šampiona, jer je prošlogodišnji učesnik druge faze najkvalitetnijeg evropskog takmičenja, Kopenhagen, rutinski odradio revanš u Dablinu, nakon pobjede nad Šamrok Roversima u prvom meču od 1:0.

Ove večeri bilo je 0:2 golovima Damea N'Dojea i Kristijana Bolanosa - 0:2 (0:1).

U prvom meču večeri, bjeloruski BATE Borisov iskoristio je prednost domaćeg terena protiv litvanskog Ekranasa, nakon 0:0 prije sedam dana. Iako bez isključenog Bresana u 40. minutu, Bjelorusi su dobili 3:1 i otišli dalje, a na žrijebu za plej-of  5. avgusta biće povlašćeni.