Pol Skols – kroz Kosmos u legendu

Skols je završio karijeru. Tačku je stavio u prijateljskoj utakmici protiv gostiju iz Njujorka – 6:0.

Pol Skols – kroz Kosmos u legendu Izvor: MONDO

Mančester i cijeli fudbalski svijet ispratili su Pola Skolsa u penziju i u legendu.

Skols se oprostio od aktivnog igranja u revijalnoj na Old Trafordu, u kojoj je Junajted bio ubjedljiv protiv Kosmosa iz Njujorka 6:0.

Tridesetšestogodišnji Skols postigao je vodeći gol za Mančester, a teren je napustio desetak minuta prije kraja meča ispraćen ovacijama brojnih navijača.

Zanimljivo, kada je dosuđen penal za “crvene đavole”, navijači su jednoglasno tražili da ga upravo Skols izvede, što je on odbio da uradi (?!).

Svih 17 godina briljantne karijere Pol Skols je proveo u Mančester junajtedu, za kojeg je od 1994. odigrao 676 utakmica.

Boje reprezentacije Engleske branio je na 66 mečeva, i postigao 14 golova.

Oproštaj legende Mančester Junajteda uveličali su njegovi brojni prijatelji, a susretu je prisustvovao i Brazilac Pele.

"Nadam se da sam postigao i neke golove koji će ostati u sjećanju", izjavio je Skols.

Njujorški Kosmos, za kojeg su svojevremeno igrali Pele i Johan Krojf, nedavno je ponovo formiran i počeće takmičenje u američkoj MLS ligi od 2013. godine. Sportski direktor tog kluba je takođe legenda Mančester Junajteda, Francuz Erik Kantona.

Strelci na utakmici u Mančesteru bili su Skols u 9, Runi u 28. iz penala, Anderson u 51, Velbek u 59. i Mame Biram Dijuf u 69. i 74. minutu.