PREMIJER BIH: Počelo je

Utakmicama prvog kola počela je nova sezona u fudbalskoj Premijer ligi BiH.Borac slavio u Gradišci.

PREMIJER BIH: Počelo je  Izvor: MONDO

Fudbaleri aktuelnog šampiona Borca pobjedom u Gradišci kod Kozare 1:0 počeli su odbrani titule. Kozara, koja se u Premijer ligu BiH vratila poslije osam godina agresivno je kreunula od starta i stvorila par poluprilika. Ipak poslije toga je uslijedio prvi ozbiljniji napad Borca, koji je u pogodak pretvorio Nemanja Vidaković. Poslije toga Borac je imao još jednu priliku, ali je Mikić pogodio prečku. Do kraja su Banjalučani sačuvali prednost i uknjižili tri boda iako su u posljednjih 20 minuta igrali bez isključenog Siniše Dujakovićaa.

Osim Borca jedinu pobjedu u prvom kolu ostvario je Velež protiv Čelika i to golom Spahića u 90. minuti 2:1.

Najviše golova viđeno je Travniku gdje su domaćin i Zrinjski podijelili bodove 2:2. Navijači na " Policama" u Trebinju nisu imali sreće da vide pogotke u dueli Leotara i Zvijezde.

Olimpic je u Prijedoru poveo protiv Rudara, ali je domaćin preko Đorića došao do boda.