BUNDES: Šok na Alijanc areni!

Bajern izgubio na svom terenu od Borusije iz Menhegladbaha, Majnc savladao vicešampiona Njemačke!

BUNDES: Šok na Alijanc areni! Izvor: MONDO

Uzbudljiv početak Bundeslige i više nego neočekivani rezultati utakmica nedjeljnog programa, kojima je kompletirano 1. kolo.

Najprije je Majnc savladao vicešampiona iz prošle sezone, Bajer iz Leverkuzena, prilično lako - 2:0, a onda je minhenski Bajern neprijatno iznenadio svoje pristalice porazom na "Alijanc areni" od Borusije iz Menhegladbaha (0:1), ekipe koja je prošle sezone izborila opstanak u baražu sa Bohumom.

Zanimljivo, oba duela praktično su odlučene poslije grešaka golmana.

Borusija iz Menhegladbaha šokirala je punu "Alijanc arenu". Igrači minhenskog Bajerna istrčali su na teren u novim dresovima, sa imenima na dresovima ispisanom zlatnom bojom...Ipak, radovali su se gosti.

Trenutak odluke dogodio se u 61. minutu. Ubačena je jedna lopta iz sredine, Manuel Nojer je krenuo ne zna ni on sam gdje, a De Kamargo ga je glavom prebacio i ubacio u mrežu. Kakav loš početak za Nojera u dresu Bajerna...

Majnc je protiv Bajera iz Leverkuzena poveo nakon što je golman "farmaceuta" Fabijan Gefer nespretno intervenisao, a Tomasa Tušel je stigao loptu i ubacio je u mrežu.

Bajer je imao odličnu šansu za izjednačenje u 75. minutu, ali je Derdiok traljavo uputio loptu ka golu. Dileme oko pobjednika otklonio je Toprak autogolom u finišu.