BIH: Širokom derbi protiv Želje

Oslabljena tuzlanska Sloboda nije uspjela pomrsiti račune vicešampionu na Koševu. Sarajevo je slavilo 2:1.Široki u zadnjem minutu savladao Želju.

BIH: Širokom derbi protiv Želje Izvor: MONDO

Fudbaleri Sarajeva u nedjelju su na svom terenu savladali Slobodu 2:1 i upisali tri boda u meču prvog kola Premijer lige BiH.

Tuzlanska Sloboda u Sarajevu je igrala bez nekoliko iskusnih igrača Mujkića, Nikolića, Slomića i Bekića pa su priliku dobili neki mlađi igrači, a takva podmlađena Sloboda pružila je dobar otpor vicešampionu BiH ali ne i da mu pomrsi račune na startu nove sezone.

Iako je Sarajevo imalo nekoliko dobrih prilika (Obuća, Belošević, Šćepanović) pa i pogođenu stativu u finišu prvog dijela na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Ipak, već početkom drugog poluvremena, bordo tim je došao u vođstvo. Kojašević je šutirao, golman Slobode Divković uspio je samo da odbije loptu koja je došla do Obuće kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu – 1:0.

Na 2:0 odličnim udarcem sa dvadesetak metara u 70. minutu povisio je Kojašević i tada je bilo jasno da će bordo tim osvojiti tri boda na startu nove sezone.

Sloboda je uspjela da smanji na 2:1 sedam minut kasnije kada je Ribić iskoristio grešku domaćeg golmana Hamzića i njegovog saigrača Dupovca ali ne i da učini nešto više na Koševu tako da je Sarajevo upisalo zasluženu pobjedu.

Pobjedu na startu Premijer lige, takođe na svom terenu zabilježila je i Slavija. Ekipa GOŠK-a iz Gabele izborila je protekle sezone plasman u Premijer ligu BiH, a svoj prvi nastup imali su u Istočnom Sarajevu.

Slavija međutim nije mnogo marila za debi GOŠK-a u elitnom društvu.

Golom Šešlije u 59. minutu “sokolovi” su u prilično nezanimljivoj utakmici u kojoj gotovo da i nije bilo prilika došli do pobjede pa će gosti svoje prve bodove u Premijer ligi morati da potraže u narednom kolu kada će na svom terenu ugostiti Sarajevo.

U posljednjem meču 1. kola Premijer lige viđena je prava drama. Fudbaleri Širokog golom u posljednjem minutu meča došli su do pobjede nad Željezničarom 2:1.

Široki je došao u vođstvo u 17 golom Čolića, ali deset minuta kasnije Čorić je poravnao na 1:1.

S mnogo prilika, ali bez golova igralo se sve do posljednjeg minuta, a onda je Vagner donio Širokom sva tri boda.