Golman Bajera ima amneziju poslije Majnca

Fabijan Gifer u 84. minutu utakmice protiv Majnca doživio potres mozga koji je izazvao kratku amneziju.

Golman Bajera ima amneziju poslije Majnca Izvor: MONDO

Golman Bajera iz Leverkuzena Fabijan Gifer doživio je potres mozga na premijernoj utakmici nove sezone Bundeslige protiv Majnca (0:2). Mladi čuvar mreže kaže da se uopšte ne sjeća utakmice, ali ni mnogih događaja u posljednjih mjesec dana.

Gifer je na pomenutom meču napravio veliku grešku u 32. minutu i omogućio Alaguiju da postigne prvi pogodak za domaćina, ali je taj detalj potpuno izbrisan iz njegove memorije pošto je u 84. minutu poslije sudara sa Čupo Motingom doživio potres mozga.

Mladi čuvar mreže ostao je na terenu do kraja meča, ali je zbog bolova u glavi narednu noć morao da provede u bolnici na posmatranju. Međutim, kada se probudio u njegovoj memoriji apsolutno nije bilo ništa što ima veze sa utakmicom.

"Pročitao sam u novinama šta se dogodilo, ali ja se ničega ne sjećam, imam potpuno pomračenje. Ne sjećam se ni utakmice, ni moje greške, čak ni priprema za meč, ni hotela u Majncu, ni našeg treninga kampa", izjavio je Gifer za lokalni list Ekspres.