Italija dobila Španiju, a Njemačka Brazil

Širom Evrope odigran veliki broj prijateljskih utakmica. Svjetski prvaci poraženi u Bariju (2:1), "panceri" bolji od Brazila u Štutgartu (3:2).

Italija dobila Španiju, a Njemačka Brazil Izvor: MONDO

Italija je povela preko Montoliva u 11. minutu, izjednačio je Ćabi Alonso iz penala u 37, da bi Alberto Akvilani šest minuta prije kraja srušio aktuelne šampione svijeta i Evrope.

Poslije neuspjeha na Kupu Amerike prošlog mjeseca, Brazil je na renoviranom stadionu Štutgarta doživeo poraz od motivisane selekcije Nemačke - 3:2 (0:0).

Selektor Joahim Lev uveo je nove, perspektivne igrače u nacionalni tim i time napravio pun pogodak.

Strijelci su bili Švajnštajger u 61. minutu iz penala, Gece u 67. i Šurle u 80, dok su pogotke za goste postigli Robinjo iz penala u 71. minutu i Nejmar u sudijskoj nadoknadi vremena.

Francuska je kod kuće odigrala 1:1 sa Čileom, dok je duel Engleska - Holandija otkazan zbog nereda na ulicama Londona.

Zapažen nastup imao je doskorašnji štoper Partizana, sada Mančester sitija, Stefan Savić. On je u porazu Crne Gore od Albanije rezultatom 3:2 dao oba gola za svoju reprezentaciju!

Albanija je vodila 1:0, Crna Gora preokrenula na 1:2, ali su Lika i Salihi sredinom drugog dijela riješili utakmicu u korist domaćina.

OSTALI REZULTATI: Bosna i Hercegovina - Grčka 0:0, Republika Irska - Hrvatska 0:0, Slovenija - Belgija 0:0, Škotska - Danska 2:1, Norveška - Češka 3:0, Poljska - Gruzija 1:0, Austrija - Slovačka 1:2, Ukrajina - Švedska 0:1, Mađarska - Island 4:0, Belorusija - Bugarska 1:0, Kipar - Moldavija 3:2, Letonija - Finska 0:2, Litvanija - Jermenija 3:0, Turska - Estonija 3:0...

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images, FoNet/AP)