Klinsman uči Amere patriotizmu

Nemački trener traži od reprezentativaca SAD da slušaju nacionalnu himnu.

Klinsman uči Amere patriotizmu Izvor: MONDO

Novi selektor Sjedinjenih Američkih Država Jirgen Klinsman debitovao je remijem 1:1 u prijateljskom meču sa Meksikom. Posebnu pažnju javnosti privukao je promjenama koje je uveo u američki nacionalni tim.

Klinsman je u reprizi nedavnog finala Gold kupa (prvenstva Sjeverne i Centralne Amerike i Kariba), u kojem je Meksiko pobijedio SAD sa 4:2, odlučio da igrače pošalje na teren bez natpisa sa prezimenima na poleđini dresova i sa brojevima od 1 do 11 za startnu postavu, a od 12 do 18 za rezerve.

Ovako nešto nije rijetkost na prijateljskim utakmicama reprezentacija, ali je na mečevima SAD svakako novina.

Klinsman je rekao da je "važno da igrači shvate da predstavljaju svoju zemlju".

"Bilo je izuzetno lijepo slušati himnu prije početka utakmice i osjetiti energiju koju navijači šalju igračima", dodao je Nemac.

Njemački trener je krajem jula na klupi SAD naslijedio Boba Bredlija, koji je dobio otkaz poslije poraza u finalu Gold kupa, održanog upravo u SAD.

Prijateljski meč sa Meksikom igran je u Filadelfiji, pred 30.138 navijača. Gosti su poveli golom Oribea Peralte u 17. minutu, a izjednačio je Robi Rodžers u 73. minutu.