"Blic krig" Šamroka

Partizanov rival u plej-ofu za Ligu Evrope pobijedio u prvenstvu 6:0 (0:0). Četiri gola za sedam minuta.

"Blic krig" Šamroka Izvor: MONDO

Šamrok se dugo mučio u utakmici 26. kola Premijer lige Republike Irske. Aktuelni šampion je ipak opravdao ulogu favorita protiv UC Dablina. Pobijedio je ubjedljivo 6:0 (0:0), ali je prvi gol dao tek u 62. minutu.

I svih šest "komada" dela su različitih igrača.

Fudbaleri Šamroka su za sedam minuta, otkako su "načeli" goste, četiri puta zatresli mrežu, a u finišu, u 84. i 92. minutu, Kildaf i O'Konor dokusurili gradskog rivala - 6:0.

Prethodno, sedmominutni "blic krig" izvršili su Tvig (62. minut), Marej (65), Denehi (67) i O'Nil (69).

Tako je tim Majkla O'Nila napravio dobru uvertiru pred prvi meč četvrtog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, protiv Partizana, na stadionu Talat u Dablinu.

Šamrok sada ima 51 bod, koliko i Deri Siti, koji ima meč više.