PREMIJER: "Mršavi" Liverpul i Arsenal, ubjedljivi Bolton

"Crveni" osvojili samo bod protiv Sanderlenda na Enfildu – 1:1, a Bolton "razbio" Kvins park rendžers – 4:0.

PREMIJER: "Mršavi" Liverpul i Arsenal, ubjedljivi Bolton Izvor: MONDO

U uvodnih pet utakmica Premijer lige nijedan domaćin nije pobijedio!

Na Enfildu su uoči početka prvenstva imali velike ambicije, da konačno izađu iz sjenke Mančester junajteda, Čelsija, Arsenala... Međutim, sudeći prema startu ekipe Kenija Dagliša, od toga ni ove sezone neće biti ništa. Bod iz Liverpula odnio je Sanderlend – 1:1.

„Crveni“ ne prijaju Sanderlendu, pobijedili su ih osam puta na posljednjih deset mečeva, a kada su poveli već u 12. minutu, činilo se da će serija biti nastavljena. Gol je postigao Luis Suarez, koji je nagovijestio da nije „ispao“ iz golgeterske forme sa „Kopa Amerika“.

Međutim, izjednačenje i bod gostima donio je Sebastijan Larson u 57. minutu.

Arsenal je imao inicijativu na gostovanju u Njukaslu, napadao, ali je to uglavnom bilo "umiranje u ljepoti". Najbolju šansu imao je Van Persi, čiji je šut iz izgledne pozicije izblokiran.

Da stvari budu gore po "tobdžije", pojačanje iz Lila Žervinjo dobio je crveni karton zbog udaranja prgavog Džoija Bartona u 75. minutu. Žervinjo je pokušao da odglumi faul za jedanaesterac, Barton je pritrčao da mu održi lekciju, a u gužvi koja je uslijedila, napadač iz Obale Slonovače ispao je krajnje naivan...

Bolton je bio ubjedljiv na gostovanju novajliji u Premijer ligi, Kvins park rendžersu – 4:0, a drugi povratnik u društvo najboljih, Norič, ostao je neporažen na gostovanju Viganu – 1:1.

Radosav Petrović zbog papirologije nije imao pravo da debijute za Blekburn, koji je izgubio od Vulvsa, za koje nije igrao Nenad Milijaš (na klupi). Domaćin je poveo preko Maura Formike u 20. minutu, odmah zatim izjednačio je Stiven Flečer, a trijumf „vukovima“ donio je Stiven Vord na startu drugog poluvremena.

Aston Vila sa novim menadžerom Aleksom Meklišom igrala je bez golova na gostovanju Fulamu.