JSL: Počelo je! Ima iznenađenja

Počala je nova sezona Superlige. Hajduk šokirao OFK Beograd, Smederevo teško do bodova protiv BSK-a, Sloboda Sevojno osvojila bod u Jagodini.

JSL: Počelo je! Ima iznenađenja Izvor: MONDO

Novu sezonu pobjedama su otvorili Hajduk iz Kule, koji je kao gost bio bolji od OFK Beograda, i Smederevo, koje je na stadionu kraj Dunava savladalo BSK. Duel u Jagodini, gdje je gostovala Sloboda Sevojno, završen je bez pobjednika.

Početak Superlige obećava, barem kada je riječ o golovima. Već na prva tri meča postignuto je 10 pogodaka, pet manje nego na svim utakmicama prvog kola u sezoni 2010/2011.

Da se u Hajduku vredno radilo tokom ljeta i da su projmene u upravi pozitivno uticale na klub pokazao je prvi takmičarski meč u sezoni. Kuljani su iznenadili OFK Beograd na Karaburmi i upisali tri boda - 3:2.

Ipak, "romantičari" su postigli prvi gol u novoj sezoni!

Manje od 180 sekundi bilo je potrebno igračima OFK Beograda da stignu do prvijenca. Strijelac je bio Mađar Tamaš Takač.

Međutim, ni Kuljani nisu "sjedili skrštenih ruku". Milan Bubalo je sa dva gola u 24. i 38. minutu bio kreator preokreta. Sadržajno prvo poluvrijeme upotpunio je nekadašnji mladi reprezentativac Predrag Pavlović, koji je izjednačio u 45. minutu.

Beograđani su imali nekoliko prilika u nastavku meča, ali je mreža gostiju ostala netaknuta. Ali, bilo je golova - na drugoj strani! Kada su napadi "romantičara" počeli da jenjavaju uslijedio je šok. Prvo je Milan Rodić u 84. minutu isključen zbog prekršaja nad Bubalom, a onda je već u prvom napadu sa igračem više Hajduk stigao do novog vođstva i pobjede.

Trijumf gostima donio je Miroslav Čovilo.

Sa pobjedom su novo prvenstvo otvorili i fudbaleri Smedereva. "Oklopnici" su pred oko 2.000 svojih navijača savladali BSK - 2:1. Činilo se da Smederevci neće imati većih problema poslije vođstva od 2:0. Golove su postigli Marko Milosavljević u 36. i Marko Stojanović u 56. minutu.

Neizvjesnost u utakmicu vratio je Aleksandar Radunović samo četiri minuta poslije drugog gola domaćina. Međutim, i pored nekoliko vrlo opasnih napada na obe strane rezultat se nije mijenjao.

Jagodina i Sloboda Sevojno podijelili su bodove - 1:1.

Ekipa iz Užica povela je u 38. minutu preko Filipa Kasalice, ali je u posljednjem minutu prvog dijela bod "ćuranima" donio Dejan Đenić.