Siti ubjedljiv, Savić debitovao

Mančester siti u drugom poluvremenu isprašio novog premijerligaša Svonsi - 4:0 (0:0). Strelci Džeko, Aguero (dva) i Silva.

Siti ubjedljiv, Savić debitovao Izvor: MONDO

Fudbaleri Mančester sitija zasjeli su na čelo premijerligaške tabele, zajedno sa Boltonom, pošto su u posljednjem meču prvog kola deklasirali Svonsi - 4:0.

Novi član elitnog društva dugo je odolijevao favoritu, često i uz naklonost sreće, ali kada je golman Vorm prvi put savladan, bilo je samo pitanje sa koliko lopti u mreži će biti ispraćen tim iz Velsa.

Prva tri pogotka Siti je dao iz izrađenih akcija, kao na "malom fudbalu", sa udaljenosti od tri do šest metara.

Edin Džeko načeo je goste u 57. minutu poslije kontre Davida Silve i šuta Adama Džonsona iskosa, a na 2:0 povisio Serhio Aguero, samo što je ušao u igru umjesto De Jonga.

Sa desne strane centrirao je Ričards, a omaleni Argentinac pravovremeno utrčao na "drugu stativu" i rutinski pogodio u 68. minutu.

Dva minuta kasnije Aguero je asistirao Silvi. Prešao je golmana, zatim spriječio da lopta u vazduhu pređe zamišljenu gol aut liniju, a španskom "vezisti" nije bilo teško da dodavanje pretvori u zasluženi pogodak. Silva je u prvom poluvremenu bio najbolji pojedinac u redovima Sitija, između ostalog je imao pogođenu prečku...

Siti je poslije trećeg gola malo spustio ritam, Roberto Manćini dao je šansu Stefanu Saviću da debituje u Premijer ligi, ali doskorašnji član Partizana nije imao naročitog posla u preostalih 15 minuta.

Igrala se sudijska nadoknada vremena, kada je Aguero "suvim listom" sa preko 20 metara postavio konačnih 4:0.

(MONDO, foto: FoNet/EPA)