PREMIJER: Čelsi se baš namučio

Golom Florana Malude u 87. minutu, Čelsi je uspio da slomi otpor VBA na Stamford Bridžu - 2:1.

PREMIJER: Čelsi se baš namučio Izvor: MONDO

Protiv ekipe koju su na otvaranju prošle sezone isprašili 6:0 na Stamford Bridžu, fudbaleri Čelsija su u drugom kolu ovogodišnjeg prvenstva Engleske pobedili jedva 2:1, golom Florana Malude u 87. minutu.

Vest Bromvič Albion je u Londonu vodio do početka drugog poluvremena, tada je izjednačio Nikola Anelka, a drugi remi u dva kola "plavci" su izbjegli u "minut do 12" zahvaljujući fantastičnom prodoru Žozea Bosingve, koji je na desnom krilu jednim potezom izbacio dvojicu čuvara i onda uputio oštar centaršut po zemlji na drugu stativu odakle je Maludi u punom trku ostalo samo da postavi nogu na pravo mjesto.

VBA je poveo već u 4. minutu iz kontranapada i potom imao još nekoliko šansi da poveća vođstvo protiv blijedog Čelsija, koji se probudio tek u drugom poluvremenu, kada je vrag odnio šalu. Na kraju, u 90. minutu, rezervista Odemvingi imao je fantastičnu priliku da utiša Bridž i izjednači na 2:2, ali je traljavo šutirao pravo u Ilarija na zaprepašćenje svog menadžera Roja Hodžsona.

Na drugoj strani, mladom novajliji na klupi Čelsija Andreu Vilasu Boašu laknulo je, jer su bodovi ipak ostali u Londonu, uprkos tome što su se navijači još jednom uvjerili da njihov tim ne igra dobar fudbal na početku sezone sa novim trenerom. U prvom kolu, Čelsi je odigrao 0:0 protiv Stouka.

Branislav Ivanović je počeo meč na klupi, ali je u 67. minutu zamijenio povrijeđenog Aleksa na poziciji stopera.

Bromu je ovo drugi poraz rezultatom 2:1, jer ih je prošle nedjelje na otvaranju prvenstva šampion Mančester junajted pobijedio kao gost.

Prošle sezone, Čelsi je u prvom kolu deklasirao VBA na Bridžu, postigao šest golova, od čega su tri bila djelo Didijea Drogbe, koji je ovog puta ostao na klupi. Vilas Boaš se opredijelio za napadački tandem Anelka/Fernando Tores, ali je sredinom drugog poluvremena morao nešto da mijenja u igri, pa je na teren poslao Drogbu umjesto Toresa.