SP (U-20): "Male karioke" na krovu svijeta

U finalnoj utakmici SP za fudbalere do 20 godina, Brazil savladao u Bogoti, poslije produžetaka, Portugal sa 3:2 (1:1, 2:2).

SP (U-20): "Male karioke" na krovu svijeta Izvor: MONDO

Junak utakmice bio je Oskar koji je postigao sva tri gola za Brazil. Posljednji u 111. minutu susreta čime je Brazilcima donio petu titulu svjetskog prvaka u konkurenciji mladih fudbalera.

Prvi pogodak Oskar je postigao u petom minutu, a samo četiri minuta kasnije izjednačio je Nelson Oliveira.

Isti igrač donio je i rezultatski preokret u 59. minutu kada je Portugal poveo sa 2:1, ali je Oskar drugim pogotkom u 78. izjednačio.

Pošto do kraja susreta nije bilo promjena ušlo se u produžetke. Golom devet minuta prije kraja drugog produžetka brazilski fudbaler je zaslužio "Oskara", jer je svojoj reprezentaciju donio novu titulu.

Finalnoj utakmici prethodio je meč za treće mjesto u kojem je Meksiko savladao Francusku sa 3:1 i stigao do bronzane medalje.

Ulises Davilja, Horhe Enrike i Edson Rivera bili su strijelci za Meksiko, dok je jedini gol za Francusku postigao Aleksandr Lakazete.