BUNDES: Kakav preokret Šalkea!

Dobri-stari Bundes! Liga u kojoj ništa nije nemoguće.

BUNDES: Kakav preokret Šalkea! Izvor: MONDO

Nedeljna utakmica drugog kola Bundes lige između Majnca i Šalkea pokazala je zašto je ovo jedna od najzanimljivijih liga u Evropi i svijetu i zbog čega Nijemci svakog vikenda pune fudbalske stadione.

Uvijek neugodni domaćin Majnc bio je na putu da osvoji nova tri boda na svom stadionu pošto je na poluvremenu vodio 2:0 protiv Šalkea, ali gosti iz Gelzenkirhena još jednom su pokazali njemačku borbenost do samog kraja i na kraju posijle velikog preokreta stigli do ubjedljive pobjede – 4:2.

Početak meča nije nagovještavao ovakav rasplet. Majnc je poveo u osmom minutu golom Ivanšica, a četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 2:0, poslije pogotka Sotoa.

Na odmor se otišlo sa ovim rezultatom i činilo se da će Majnc osvojiti tri boda kojima će izbiti na sami vrh tabele Bundes lige, ali ekipa Ralfa Rangnika se nije predavala. Umjesto da polože oružje i predaju se, osvajači njemačkog Superkupa u drugom poluvremenu su prosto izrešetali mrežu Milera i napravili rijetko viđen preokret.

Nadu ekipi iz Gelzenkirhena da može bar do boda u Majncu dao je Huntelar pogotkom u 57. minutu, a kada je Hovedes izjednačio na 2:2 u 64. minutu apetiti navijača Šalkea su porasli.

Uspjeli su domaći fudbaleri da nakratko zaustave nalete Šalkea, ali ne i da spriječe preokret na Koface areni.

Osam minuta prije kraja Matip je pogodio za vođstvo "plavih", a Fuks je golom u sudijskoj nadoknadi otjerao i posljednje domaće navijače koji su ostali na tribinama uz svoje ljubimce.