KEJN BAŠ BAŠ ŽELI TROFEJ! Englez zabijao, odbrana primala golove, ali Bajern je prvi!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Hajdenhajm umalo napravio senzaciju protiv Bajerna koji je ipak izbio na lidersku poziciju, Ermedin Demirović golčinom donio bod Augzburgu!

Bundesliga Bajern pobijedio Hajdenhajm dva gola Harija Kejna Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Hari Kejn nikada u karijeri nije osvojio trofej, a nakon poraza Bajerna u Superkupu Njemačke i eliminacije iz DFB Pokala minhenskoj ekipi u ovoj sezoni preostala je borba u Bundesligi i Ligi šampiona, što je engleski napadač to apsolutno ozbiljno shvatio.

Bivši napadač Totenhema bio je dvostruki strijelac u pobjedi Bajerna nad Hajdenhajmom 3:2, nakon koje je ekipa Tomasa Tuhela preuzela lidersku poziciju u Bundesligi, bar do sutra, kada igraju Bajer Leverkuzen i Union Berlin.

Sjajno je počeo Bajern, Kejn je pogodio u 17 . minutu, potom u 44. minutu, ali je umalo ostao bez trijumfa nakon katastrofalne dionice u drugom poluvremenu, tokom koje su primili dva gola za samo četiri minuta.

Prvo je Bavarce skupo koštala izgubljena lopta Čupo Motinga, a nedugo zatim Kim je po pritiskom poklonio loptu gostima i Hajdenhajm je golovima Klajndinsta i Bestea stigao nadomak senzacije -2:2.

Međutim, praktično dok su njivoi navijači još slavili pogodak za izjednačenje, stigao je novi, ali u njihovoj mreži. Rezervista Gerero svojim prvencem u dresu Bajerna pogodio je za 3:2 i tako donio preokret, a tačku na i stavio je Čupo Moting pet minuta prije kraja.

Fudbaleri Štutgarta porazima u prethodna dva kola pokvarili su utisak nakon sjajnog otvaranja sezone, ali su se švabe“ vratile na pobjednički kolosjek, i to preokretom protiv Borusije Dortmund!

Golom Gilkruga kaznila ih je Borusija za promašeni penal na početku utakmice, ali ovo definitivno nije bio dan Gregora Kobela, koji je u 83. minutu skrivio još jedan jedanaesterac. U međuvremenu se Undav pobrinuo ta izjednačenje, a Seru Girasi ušao je s klupe i pogodio sa bijele tačke za veliki preokret – 2:1.

Girasi je u međuvremenu nastavio trku sa Harijem Kejnom na listi najboljih strijelaca, Englez je postigao 17, napadač iz Gvineje samo gol manje.

Subotno poslijepodne donijela su i dva remija u Bundesligi, za jedan od njih zaslužan je reprezentativac BIH koji je prelijepim golom donio bod Augzburgu protiv Hofenhajma.

Ovaj meč bio je nakratko prekinut zbog ukazivanja medicinske pomoći jednom navijaču na tribinama.