PREMIJER: Tri "laka komada" Mančestera

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na svom terenu Totenhem sa 3:0, u posljednjem meču drugog kola Premijer lige.

PREMIJER: Tri "laka komada" Mančestera Izvor: MONDO

Poslije izjednačene igre u prvom poluvremenu, goste iz Londona "načeo" je 20-godišnji napadač Junajteda Deni Velbek, golom i asistencijom, a "dokrajčio" ih je Vejn Runi.

Velbek, koji je ovog ljeta vraćen sa pozajmice iz Sanderlenda, doveo je domaći tim u vođstvo u 61. minutu udarcem glavom, a onda je u 76. atraktivnim potezom petom asistirao Andersonu za 2:0. Pobjedu je potvrdio Runi, takođe udarcem glavom, u 87. minutu.

Utakmicu u Mančesteru obilježila su i dvojica veterana Premijer lige.

Svoj prvi nastup za Totenhem upisao je 40-godišnji golman Bred Fridel, koji je ovog ljeta stigao iz Aston Vile. Amerikanac je tako postao najstariji igrač londonskog kluba još od Drugog svjetskog rata.

Na suprotnoj strani, Rajan Gigs je u 81. minutu ušao na teren umjesto Toma Kleverlija, čime je vezista Mančester junajteda postao igrač sa najviše utakmica u profesionalnom engleskom fudbalu. Velšaninu je to bio 614 meč, a sve ih je odigrao u dresu Junajteda.

Totenhemu je ovo bio prvi meč ove sezone u Premijer ligi, jer je utakmica prvog kola sa Evertonom odložena zbog nereda u Londonu.

Drugom pobjedom zaredom Mančester Junajted se na čelu tabele pridružio gradskom rivalu Mančester sitiju, a svih šest bodova ima još i trećeplasirani Vulverhempton.