Raća donio sreću Blekburnu

Sa Petrovićem u timu od početka utakmice, Blekburn lako izašao na kraj sa Šefild Venzdejom u drugom kolu Liga kupa.

Raća donio sreću Blekburnu Izvor: MONDO

Blekburn Rovers igraće u trećem kolu Liga kupa.

Tim sa Ivud Parka ubjedljivo je na svom terenu pobijedio Šefild Venzdej - 3:1 (3:0). Za ekipu Stivija Kina od prvog minuta igrao je srpski reprezentativac i dojučerašnji "vezista" Partizana - Radosav Petrović.

Roversi su već poslije sedam minuta vodili 3:0. Španac Ruben Ročinja bio je u centru pažnje sa dva gola, u trećem i četvrtom minutu, a nepunih 180 sekundi kasnije na listi strijelaca mu se priključio i Dejvid Gudvil.

Na 3:1 smanjio je Morison početkom drugog poluvremena, ali Šefild nije imao snage za preokret.

Petrović je na terenu prveo svih 90 minuta. Prošlog vikenda zabilježio je debitantski nastup za Blekburn u Premijer ligi na Vila Parku. Na tom meču igrao je posljednjih 15 minuta, a njegov tim poražen je od Aston Vile 1:3.

Vrlo dobar u Karling kupu bio je i Nenad Milijaš, čiji je Vulverhemptom dan ranije kao gost izbacio Nortempton Taun (0:4). Milijaš je postigao treći gol.

Najveće iznenađenje je eliminacija Vest Hema, koji je poražen na Apton Parku od Alderšot Tauna 1:2.

Žrijeb za treću rundu Liga kupa je 27. avgusta. Takmičenje za prestižni trofej započela su 92 kluba, a od trećeg kola, timovima koji su prošli prva dva stepenika, priključiće se još osam klubova, koji su prošle sezone izborili nastup u Evropi - Mančester junajted, Čelsi, Arsenal, Totenhem, Birmingem, Fulam, Mančester siti i Stouk.