Kakva ludnica u Ligi šampiona: Šok za Bajern u Minhenu, Inter od 0:3 do boda i majstorije u Madridu!

Liga šampiona donijela je neke spektakularne rezultate.

Liga šampiona rezultati Izvor: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Liga šampiona donijela je neke nevjerovatne rezultate, na šest utakmica u večernjem programu palo je 20 golova. Bajern Minhen, Arsenal, Real Madrid, Real Sosijedad i Inter i zvanično su završili posao i prošli u narednu rundu takmičenja. Mančester junajted je pred ispadanjem, a PSV I Napoli su na korak da prođu.

Najveće iznenađenje svakako je viđeno u Minhenu, gdje je Bajern odigrao meč bez golova protiv Kopenhagena (0:0) što je odmoglo upravo Junajtedu. Arsenal je kod kuće demolirao Lens (6:0), a Inter je napravio nevjerovatan rezultat pošto je gubio od Benfike 3:0 na poluvremenu i na kraju je došao do vrijednog boda (3:3) i tako Portugalcima učinio proljeće u Evropi kao (ne)moguću misiju.

Najveći derbi viđen je u Madridu, gdje je Real pobijedio Napoli sa 4:2 (2:1). Gosti su prvi poveli, pa je preko sjajnog Belingema domaćin preokrenuo, a onda je u nastavku stavio i tačku za prvo mjesto i pet pobjeda iz isto toliko utakmica. U glavnoj ulozi bio je nestvarni Belingem, ali je jedan momak oduševio mnoge. U pitanju je Niko Paz, igrač rođen 2004. godine koji je u 84. minutu postigao gol za 3:2. O njemu će se tek pričati i pisati.