LE (kval): "Vječiti" u probranom društvu

Mnogi renomirani klubovi neće ove jeseni igrati grupnu fazu evrotakmičenja: Roma, Seltik, Rendžersi, PAO... Braga "na mišiće", krizirao i Šalke.

LE (kval): "Vječiti" u probranom društvu Izvor: MONDO

Šamrok Roversi samo su jedna od ekipa koje će se u petak neočekivano naći u "bubnju" prilikom žrijebanja grupa Lige Evrope 2011/12.

Kod nas je sve u znaku eliminacije Partizana i Crvene zvezde, ali "utješno" evropsko takmičenje neće vidjeti ni neki timovi koji su manje-više redovno igrali Ligu šampiona: Roma, Seltik i Rendžersi, Panatinaikos, Sevilja, Spartak iz Moskve, praška Sparta...

Roma je protiv Slovana iz Bratislave povela u 11. minutu golom Perote, produžeci su bili na pomolu, ali je publiku na Olimpiku šokirao Štepanovski u 82. minutu. Za Romu su igrali Toti, Krkić, Sisinjo, Burdiso, branio je Holanđanin Štekelenburg...

Rendžersi kod kuće nisu uspjeli da anuliraju 1:2 iz Maribora, dok je Seltik u Švajcarskoj protiv Siona već u drugom minutu ostao bez isključenog Majstorovića i primio gol iz penala. Uz 0:0 iz Glazgova, "kelti" nisu mogli da se nadaju prolazu.

Nekadašnji centarfor Partizana Goran Obradović (35 godina) nosio je kapitensku traku Siona, dok je reprezentativac Srbije Dragan Mrđa bio rezerva!

Spartak iz Moskve je u sudijskoj nadoknadi vremena primio gol za ispadanje od poljske Legije, za koju je 90 minuta igrao Ljuboja, dok je Radović bio suspendovan, a Knežević sjedio na klupi.

Sevilju je eliminisao Hanover, Spartu rumunski Vaslui, a Panatinaikos izraelski Makabi.

Prošlosezonski finalista Braga prošla je Jang Bojse na osnovu više golova datih u gostima, dok je Šalke protiv Helsinkija (6:1, četiri gola Huntelara) nadoknadio 0:2 iz prvog meča, ali je u jednom trenutku bilo 1:1 i činilo se da bi favorit mogao i tu da se oprosti od daljeg takmičenja.

Anderleht je kod kuće sačuvao kapital iz Burse.

Strijelac drugog gola za Belgijance bio je Milan Lane Jovanović, izjednačio je Milan Stepanov, ali Turci nisu mogli do još jednog pogotka za trijumf.

U grupnu fazu Lige Evrope plasirali su se i timovi koji nisu prebrodili plej-of rundu Lige šampiona: Visla, Makabi Haifa, Malme, Odenze, Cirih, Udineze, Tvente, Kopenhagen, Šturm i Rubin.